Upravit stránku

Rekonstrukce světlíků v průmyslovém objektu

Starší průmyslové objekty používané jako skladové nebo výrobní haly mají často zastaralé obvodové pláště a tedy i střešní světlíky. Světlíky často již neplní svůj hlavní úkol tedy průnik světla a izolační vlastnosti.

Bodové světlíky se skleněnou výplní

Dokončili jsme realizaci střešních bodových světlíků se skleněnou výplní v hliníkovém rámu, které jsou v pultovém provedení. Světlíky jsou s přerušeným tepelným mostem s izolačním dvojsklem a tepelnou fólií. Manžety jsou tepelně izolované a produkují pultový tvar. Výhodou tohoto řešení je fakt, že i při rovné konstrukci střechy si vytvoříme sklon právě v manžetě světlíku.

Speciální úpravy pásových světlíků

U pásových obloukových světlíků jsme schopni do čela umístit rám, který se použije pro vzduchotechnické zařízení dle požadavku investora. V našem případě byl do světlíku o rozměru 3,4 m umístěn rám o velikosti 1,5 x 0,35 m. Konstrukce střechy je se spádem 10°,  čelo muselo být vytvořeno tak, že jeho spodní hrana je v horizontální poloze a nekopíruje tak konstrukci střechy.

Světlíky v různých barvách RAL

Bodové i pásové světlíky umíme dodat v široké škále barev RAL od klasické bíle v RAL 9002 či RAL 9010 až po antracitovou RAL 7016. Díky tomu světlíky perfektně zapadnou do architektonického záměru stavby.

Níže Vám přinášíme několik ukázek z realizace světlíků právě v provedení RAL 7016.

Podlahové krytiny do výrobního závodu

V Janovicích nad Úhlavou byl otevřen rozšířený výrobní závod, kam jsme pro administrativní část dodali vpichované koberce Forbo Forte. Pro jednotlivé místnosti jsou použity různé odstíny. Dále je v měrovém centru položen vinyl Forbo Modul'Up, který umožňuje díky PUR povrchové vrstvě snadnou údržbu.

Pásové světlíky na obloukových střechách

Světlíky montujeme i na obloukových střechách. Zde je jeden příklad za všechny, kde jsme prováděli montáž obloukových světlíků včetně podsad na zakázce v Turnově. Ve spolupráci s firmou specializující se na horolezeckou činnost byly osazeny podsady a následně oblouky včetně polykarbonátové výplně.

Rekonstrukce světlíků - bytové domy

V rámci rekonstrukcí objektů panelové výstavby BD z minulého století jsme schopni zajistit, ve spolupráci s dodavatelem který zajišťuji např. rekonstrukci střechy či fasády, výměnu střešních světlíků. Tyto světlíky bývají původně v pultovém nebo sedlovém provedení, mají nevyhovující stav z hlediska výplně a zatékání.

Světlovod Lightube®

Představujeme Vám světlovod Lightube®. Jde o moderní typ světlovodu, který dopravuje denní světlo do místností bez oken. Tepelně-izolovaná manžeta (límec) včetně vnější kopule se samočistícím efektem, tubusem a difuzorem je ideálním provedením pro ploché střechy Vašich objektů. Výběr je ze dvou průměrů a tři variant difuzorů. Neopomeňme ani snadnou a rychlou montáž, kterou zvládne každý.