Upravit stránku

RWA klapky v obloukových pásových světlících

Jednou z možností, jak řešit odvod tepla a kouře z budovy, je instalace RWA klapek přímo do obloukových pásových světlíků. Pásové světlíky slouží pro osvětlení průmyslových i občanských staveb. Odvod tepla a kouře v těchto světlících se využije např. v obchodních domech, kde světlíky tvoří osvětlení pasáží a atrií.

Střešní světlíky s povrchovou úpravou HEAT STOP

V současné době provádíme montáž bodových kopulových světlíků na novostavbě objektu v severovýchodních Čechách. Zajímavostí u těchto světlíků je, že mají speciální horní vrstvu, nazývanou Heat Stop. Při použití tohoto materiálu získávají světlíky výbornou termoodrazivou vlastnost, která zabraňuje přehřívání interiéru při vysokých letních teplotách. Pomáhá tak větší teplotní „pohodě“ v objektu. Nicméně i nadále pouští do objektu dostatek světla, aby plnil i funkci prosvětlení. Na první pohled se provedení Heat Stop pozná tak, že kopule je lehce nafialovělá.

 

Rozšíření administrativních prostor firmy YAPP CZECH AUTOMOTIVE SYSTEMS

V Mladé Boleslavi jsme pro společnost YAPP CZECH AUTOMOTIVE SYSTEMS Co., s.r.o.

úspěšně dokončili pokládku podlahových krytin v rámci rozšíření administrativních prostorů.

V návaznosti na předchozí etapu pokládky podlahových krytin byly použity kobercové čtverce Forbo Tessera Layout v podobném dekoru, jako má stávající koberec. Nicméně vzhledem k vlastnostem koberce Tessera Layout, což je především vyšší odolnost, se mnohem více hodí do provozem zatížených kanceláří. Tím jsme splnili vysoké nároky zákazníka - tedy propojení kvalitního materiálu a vkusného designu. Pro datové centrum jsme zároveň položili částečně vodivou podlahu z vynilových dílců.

Realizace zařízení odvodu tepla a kouře

V Září tohoto roku jsme dokončili realizace zařízení odvodu tepla a kouře na skladovací hale o ploše necelých 10.000 m2. Při realizaci byly pro odvod tepla a kouře použity bodové kopulové světlíky FUMILUX 4000 s certifikací řady norem ČSN EN 12101 třídy B300. Tento typ požárního větrání funguje na přirozeném vztlaku vzduchu. Otvory ve fasádě při zemi se tedy přivádí čerstvý vzduch a otvory ve střeše je odváděn kouř a teplo z budovy ven.

Příspěvky na omalovánky "Péťa potřebuje pomoc..."

Ve spolupráci s nakladatelstvím IV-Nakladatelství s.r.o. vydává Mezinárodní policejní asociace omalovánky zaměřující se na bezpečnost a informovanost dětí. Firma GRADUS s.r.o. je hrdá na to, že i letos může přispět k jejich publikaci.

Různé druhy vinylových podlah - které se kam hodí?

Vinylovou podlahu doporučujeme využít v případě pokládky ve všech větších prostorech, jejichž podlahy jsou denně vystavovány vysoké zátěži. Tento typ podlahové krytiny, který už dnes umí svým vzhledem imitovat dřevo, kámen či dlažbu, je oblíbený především díky své odolnosti a dlouhé životnosti. Vedle rozličných dekorů máte ale možnost výběru i co se týká jednotlivých druhů tohoto materiálů a způsobu jejich pokládky. Jaké typy vinylových podlah existují? A kam se které hodí?

Obloukové světlíky včetně RWA klapek

Na stavbě v Tuchoměřicích u Prahy jsme zrealizovali další etapu výrobní a skladové haly, nad kterou jsou umístěné střešní obloukové světlíky včetně RWA klapek pro odvod tepla a kouře. Systém odvětrání v klapkách je napojen pomocí trubicových měděných rozvodů na poplachové stanice. Ty jsou ovládány buď manuálně nebo automaticky signálem od elektrické požární signalizace.

Co jsou vpichované koberce?

Vyžadujete od podlahové krytiny především výbornou odolnost a dlouhou životnost? Jestliže je vaším dalším požadavkem i příjemný povrch, který dodá místnosti na útulnosti, doporučujeme zvolit pokládku vpichovaného koberce.

Sponsoring závodníka ve slalomu

Letos firma GRADUS s.r.o. opět s radostí podporuje závodníka Zbyňka Stacha s jeho Peugeotem P206 na závodě Pošumavský automobilový SLALOM CUP 2019. Momentálně se pan Stach drží na přední příčce závodu a my mu budeme držet palce v sobotu 2.11. při posledním závodě ve Lnářích.