Upravit stránku

U nás ve firmě se řídíme následujícím motem: „I malé činy mohou být pro druhého velkou pomocí a oporou“. Dovolíme si tvrdit, že jako rodinná firma vnímáme mezilidské vztahy a osudy o něco intenzivněji než třeba lidé pracující ve velkých společnostech. Všichni se ve firmě dobře známe (od vedení až po „pracovníky v terénu“), víme, kdo má jak staré děti, kdo zrovna řeší nové bydlení či starost o rodinné příslušníky. A právě přátelská atmosféra nás inspiruje k pomoci nejen mezi sebou, ale také těm, kterým nebylo dopřáno to, co většina z nás považuje za samozřejmost — zdraví, rodinu, zázemí a práci.

Věříme, že můžeme pomoci zkvalitnit život a být oporou pro jednotlivce z našeho okolí, jejichž příběh se k nám dostane. Víte o někom, koho bychom mohli podpořit? Napište nám skrz kontaktní formulář.

I malá pomoc má pro jednotlivce velký smysl

Kam že naše pomoc konkrétně směřuje?
Přečtěte si životní příběhy těch, kterým se snažíme pomoci a třeba to bude inspirovat i vás.

 • Dětský domov Dolní Počernice

  V Dolních Počernicích, tedy co by "kamenem dohodil" od našich kanceláří, stojí  dětský domov, ve kterém v současné době žije skoro 70 dětských duší. Když jsme byli osloveni, jestli bychom Dětský domov nechtěli jakýmkoliv způsobem podpořit, neváhali jsme ani minutu! Protože kdo víc si zaslouží pomoc a podporu, než děti, které za svojí životní situaci nenesou žádnou vinu?

  Po domluvě s vychovateli jsme dětem nakoupili kosmetické balíčky, prací prášky a kapsle do myčky. Na webových stránkách domova www.domovpocernice.cz se podívejte na aktivity a úspěchy dětí. 
 • Pevná chůze pro Richarda

  Richard byl mladý sportovec, kterému se v 15 letech kvůli vážné nehodě na motorce obrátil život vzhůru nohama. Částečně mu ochrnula pravá strana těla, má potíže s krátkodobou pamětí a vadu řeči. Do toho se objevila i epilepsie. Oblíbené sporty jako např. lyžování, fotbal nebo tenis u něj už nejsou možné, nicméně pohybu jako takového se nevzdal a sport tak nahradil alespoň pravidelnými procházkami. V tuto chvíli je ale pro Richarda i chůze stále náročnější, neboť se potýká s úbytkem svalů.

  S chůzí má pomáhat přístroj zvaný WalkAide a právě pro tento přístroj založila společnost EpiStopz.s. sbírku na www.darujme.cz, kam jsme i my rádi přispěli finančním darem a jak vidíte na fotografii, stálo to za to a richard má walkaide už doma!
  S chůzí by Richardovi mohl pomoci přístroj zvaný WalkAide
 • Daneček

  Daneček je neskutečný bojovník. Narodil se o 3,5 měsíce dříve kvůli autonehodě způsobené polským řidičem, který z místa nehody ujel. Po předčasném porodu, který provázela jedna zdravotní komplikace za druhou, lékaři chlapci nedávali žádnou naději na přežití, Daneček svůj boj o život vyhrál a je tu s námi už 9. rok!

  Nicméně péče o něj a neustálá rehabilitace je velice náročná po všech stránkách, přičemž pojišťovna hradí jen zlomek veškerých výdajů, kterých je pro léčbu a rehabilitaci potřeba.

  danečka a jeho rodinu jsme moc rádi podpořili finančním darem. Celý jeho příběh si pročtěte např. na: www.daniel-trdla1.webnode.cz
  Daneček
 • Salli

  Salli je mladá žena, které se obrátil život vzhůru nohama doslova z hodiny na hodinu. 17.7.2019 vyrazila jako obvykle do práce, během směny jí začaly zdravotní komplikace — špatné dýchání, motání hlavy, neschopnost vydržet vestoje, natož někam dojít. Její kolegyně neváhala a Salli odvezla na pohotovost, kde už zůstala.

  Po několika vyšetřeních jí doktoři postavili před hotovou věc — v těle měla bakterii z rodu Clostridií (nemoc zvaná Plynatá Sněť): buď se pokusí jí zachránit život tím, že jí amputují celou levou dolní končetinu a nebo do 24 hodin zemře. Salli to nevzdala a po x měsících strávených po nemocnicích se snaží zase o plnohodnotný život.

  V tuto chvíli probíhá sbírka na koupi protézy levé dolní končetiny, na kterou bohužel již od pojišťovny nemá nárok, neboť dostala vozík. Cena takové protézy se může vyšplhat až na astronomickou částku 1 200 000 Kč.

  Na webových stránkách www.donio.cz aktuálně probíhá sbírka na koupi protézy a my jsme neváhali a také jsme pomohli finančním darem!
  Sbírka na koupi protézy
 • Rodinné centrum Andílek

  Rodinné centrum Andílek je komunitní, rodinné, vzdělávací a volnočasové centrum, které si bere za cíl vytvářet bezpečné místo pro mezigenerační setkávání členů rodin a pomoci jim tak kvalitně strávit volný čas. Centrum se také snaží pomoci primárně ohroženým a dysfunkčním rodinám, zejména v rámci integrace.

  Tuto bohulibou činnost plně podporujeme a i my jsme Jejich aktivity, kterých je skutečně hodně, Podpořili finančním darem. podívejte se na jejich webovky www.centrum-andilek.cz.
  Rodinné centrum Andílek
 • Výbor dobré vůle

  Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové, založila, jak již napovídá samotný název, Olga Havlová, 1. manželka Václava Havla. Za jakým účelem tuto organizaci založila nejlépe vystihuje její citát z roku 1990: „Náš záměr je jednoduchý — pomoci postiženým tak, aby si mohli pomoci sami. Nerozdáváme milosrdenství, ale pomoc, která lidi – často v přeneseném slova smyslu – postaví na nohy. Zatím pomáháme tam, kde je to nejvíce potřeba“. V tomto duchu se nese činnost nadace doteď.

  S touto myšlenkou se ztotožňujeme a rádi jsme nadaci podpořili finančním darem. Na celou historii nadace se podívejte: www.vdv.cz.
  Výbor dobré vůle
 • Prosaz

  Organizace Prosaz pomáhá již od roku 1991 zdravotně postiženým lidem, lidem se sníženou možností pohybu a seniorům. Jejich pomoc je převážně v terénu, kdy zajišťují osobní asistenci klientů přímo v místě jejich bydliště.

  S Prosazem jsme se domluvili na movitém daru a to v podobě vinylové podlahy pro prostory REHABILITAČNÍHO A REKREAČNÍHO STŘEDISKA V LÍCHOVECH U SEDLČAN. pODLAHU POUŽILI NA OPRAVU CHATIČEK. Ať dobře slouží! www.prosaz.cz
 • Dobrodějky

  Spolek Dobrodějky se zaměřuje na nejohroženější a nejzranitelnější skupinu — tedy na děti. Pomáhají dětem z dětských domovů, z náhradních a sociálně slabých rodin, hendikepovaným dětem. Svým malým klientům nabízejí pravidelný kontakt, pořádají doučování, vzdělávací a zážitkové aktivity a zejména jim pomáhají se začleněním do běžné společnosti. 

  dobrodějky jsme rádi podpořili finančním darem. Mrkněte na jejich webové stránky www.dobro-dejky.cz, prohlédněte si obchůdek, kde samotné děti prodávají svoje výrobky.