Upravit stránku
 • Dětský domov Dolní Počernice

  Dětský domov Dolní Počernice

  V Dolních Počernicích, tedy co by kamenem dohodil od našich kanceláří, stojí dětský domov, v němž v současné době žije skoro 70 dětských duší.

  Když jsme byli osloveni, jestli bychom dětský domov nechtěli jakýmkoliv způsobem podpořit, neváhali jsme ani minutu. Protože kdo víc si zaslouží pomoc a podporu než děti, které za svou životní situaci nenesou žádnou vinu?

  Jak jsme děti podpořili

  Dětem jsme přispěli na tzv. rodinkové dovolené, v minulosti jsme např. nakoupili kosmetické balíčky, prací prášky a kapsle do myčky. Na webových stránkách domova domovpocernice.cz se podívejte na aktivity a úspěchy dětí.
  Namalovaný obrázek jako poděkování od dětí
  1
  Předání darů dětskému domovu v Dolních počernicích
  2
 • Pevná chůze pro Richarda

  Pevná chůze pro Richarda

  Richard byl mladý sportovec, kterému se v 15 letech kvůli vážné nehodě na motorce obrátil život vzhůru nohama. Částečně mu ochrnula pravá strana těla, má potíže s krátkodobou pamětí a vadu řeči. Do toho se objevila epilepsie.

  Oblíbené sporty jako např. lyžování, fotbal nebo tenis už u něj nejsou možné, nicméně pohybu jako takového se nevzdal a sport nahradil alespoň pravidelnými procházkami. V tuto chvíli je ale pro Richarda chůze stále náročnější, neboť se potýká s úbytkem svalů.

  Jak jsme Richarda podpořili

  S chůzí má Richardovi pomáhat přístroj zvaný WalkAide, a právě pro tento přístroj založila společnost EpiStop z.s. sbírku na darujme.cz. Tam jsme rádi přispěli i my finančním darem. A jak vidíte na fotce, stálo to za to. Richard má WalkAide už doma.
  S chůzí by Richardovi mohl pomoci přístroj zvaný WalkAide
 • Daneček

  Daneček

  Daneček je neskutečný bojovník. Narodil se o 3,5 měsíce dříve kvůli autonehodě způsobené polským řidičem, který z místa nehody ujel. Po předčasném porodu, který provázela jedna zdravotní komplikace za druhou, lékaři chlapci nedávali žádnou naději na přežití. Daneček svůj boj o život vyhrál a je tu s námi už 9. rok.

  Nicméně péče o něj a neustálá rehabilitace je velice náročná po všech stránkách, přičemž pojišťovna hradí jen zlomek veškerých výdajů, kterých je pro léčbu a rehabilitaci potřeba.

  Jak jsme Danečka podpořili

  Danečka a jeho rodinu jsme moc rádi podpořili finančním darem. Celý jeho příběh si pročtete například na daniel-trdla1.webnode.cz.
 • Salli

  Salli

  Salli je mladá žena, které se obrátil život vzhůru nohama doslova z hodiny na hodinu. 17. července 2019 vyrazila jako obvykle do práce, během směny jí začaly zdravotní komplikace — špatné dýchání, motání hlavy, neschopnost vydržet vestoje, natož někam dojít. Její kolegyně neváhala a Salli odvezla na pohotovost, kde už zůstala.

  Po několika vyšetřeních jí doktoři postavili před hotovou věc — v těle měla bakterii z rodu Clostridií (nemoc zvaná Plynatá Sněť) a buď se pokusí jí zachránit život tím, že jí amputují celou levou dolní končetinu, anebo do 24 hodin zemře. Salli to nevzdala a po x měsících strávených po nemocnicích se snaží zase o plnohodnotný život.

  V tuto chvíli probíhá sbírka na koupi protézy levé dolní končetiny, na kterou bohužel již od pojišťovny nemá nárok, neboť dostala vozík. Cena takové protézy se může vyšplhat až na astronomickou částku 1 200 000 Kč.

  Jak jsme Salli podpořili

  Na webových stránkách donio.cz aktuálně probíhá sbírka na koupi protézy a my jsme neváhali a také jsme pomohli Salli finančním darem.
  Sbírka na koupi protézy
 • Rodinné centrum Andílek

  Rodinné centrum Andílek

  Andílek je to komunitní, rodinné, vzdělávací a volnočasové centrum, které si bere za cíl vytvářet bezpečné místo pro mezigenerační setkávání členů rodin a pomoci jim tak kvalitně strávit volný čas.

  Centrum se také snaží pomoci primárně ohroženým a dysfunkčním rodinám, zejména v rámci integrace.

  Jak jsme rodiny z Andílka podpořili

  Tuto bohulibou činnost plně podporujeme. Jejich aktivity, kterých je skutečně hodně, jsme podpořili finančním darem. Podívejte se na jejich webovky centrum-andilek.cz.
  Rodinné centrum Andílek
 • Výbor dobré vůle

  Nadace Olgy Havlové - Výbor dobré vůle

  Jak již napovídá samotný název, nadaci založila Olga Havlová, první manželka Václava Havla. A za jakým účelem to bylo, nejlépe vystihuje její citát z roku 1990: „Náš záměr je jednoduchý — pomoci postiženým tak, aby si mohli pomoci sami. Nerozdáváme milosrdenství, ale pomoc, která lidi – často v přeneseném slova smyslu – postaví na nohy. Zatím pomáháme tam, kde je to nejvíce potřeba“. V tomto duchu se nese činnost nadace doteď.

  Jak jsme nadaci podpořili

  S myšlenkou výboru se plně ztotožňujeme a rádi jsme nadaci podpořili finančním darem. Na celou historii nadace se podívejte na vdv.cz.
  Výbor dobré vůle
 • Prosaz

  Organizace Prosaz

  Prosaz pomáhá od roku 1991 zdravotně postiženým lidem, seniorům a lidem se sníženou možností pohybu. Jejich pomoc je převážně v terénu, kdy zajišťují osobní asistenci klientů přímo v místě jejich bydliště.

  Jak jsme Prosaz podpořili

  S Prosazem jsme se domluvili na movitém daru, a to v podobě vinylové podlahy pro prostory rehabilitačního a rekreačního střediska v Líchovech u Sedlčan. Podlahu použili na opravu chatiček. Přejeme, ať dobře slouží. Podívejte se i na jejich web prosaz.cz.
 • Dobrodějky

  Dobrodějky

  Spolek Dobrodějky se zaměřuje na nejohroženější a nejzranitelnější skupinu — tedy na děti. Pomáhají dětem z dětských domovů, z náhradních a sociálně slabých rodin a hendikepovaným dětem. Svým malým klientům nabízejí pravidelný kontakt, pořádají doučování, vzdělávací a zážitkové aktivity, a zejména jim pomáhají se začleněním do běžné společnosti.

  Jak jsme spolek podpořili

  Dobrodějky jsme rádi podpořili finančním darem. Mrkněte na jejich webové stránky dobro-dejky.cz, prohlédněte si obchůdek, kde samotné děti prodávají svoje výrobky.
  Finanční podpora spolku Dobrodějky
 • Spolek Borůvka – Borovany

  Spolek borůvka – borovany

  Podáváme pomocnou ruku lidem s postižením a seniorům“, tak zní motto spolku Borůvka – Borovany. Z toho můžeme velice snadno vyčíst, jaký cíl si v „Borůvce” už takřka před 30 lety vytyčili.

  Po celou tu dobu se spolek neúnavně snaží pomáhat lidem s těžkým tělesným a zdravotním postižením, a v posledních několika letech také seniorům. K takovéto činnosti je ale nezbytně důležité vhodné zázemí a místo setkávání klientů.

  25 let sídlil spolek v pronájmu obecní budovy, vybudoval zde bezbariérové přístupy, celkově prostory zkrášloval a vytvářel tak ideální podmínky pro potřeby svých klientů. Bohužel spolku nebyla smlouva pronájmu prodloužena a v šibeničním termínu musel najít jinou vhodnou budovu, a tu do konce roku 2021 zrekonstruovat. Budovu se podařilo najít, nicméně samotná rekonstrukce je finančně velmi náročná a bez pomoci sponzorů nerealizovatelná.

  Jak jsme spolek podpořili

  Spolek Borovany – Borůvka nás oslovil skrze náš kontaktní formulář a my jsme neváhali a podpořili ho finančním darem na rekonstrukci. V jakém stavu byla budova v létě, se můžete podívat na fotografiích.
 • Helppes

  helppes – psi pomáhají lidem

  Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepším přítelem člověka. Nicméně o tom, že pes je nejenom přítelem, ale i velkým pomocníkem člověka, nás přesvědčili v organizaci Helppes.

  Jejích posláním je pomáhat osobám se zdravotním postižením s integrací a nezávislostí prostřednictvím vycvičených psů. Helppes vůbec jako první organizace v ČR dokázala splnit podmínky nejvyšších mezinárodních standardů a získala tak akreditaci pro plnohodnotné členství v mezinárodních organizacích Assistance Dogs Europe a Assistance Dogs International.

  Jak jsme organizaci podpořili

  Protože jsme u nás tak trochu „psí“ firma, rádi jsem Helppes podpořili finančním darem, který pomůže organizaci s běžným provozem.
 • Adrianka

  adrianka

  Adriančin příchod na svět nebyl moc veselý – komplikovaný císařský řez, masivní krvácení maminky a následné více než hodinové oživování malé holčičky. Adrianka ale už jako novorozenec ukázala, jaká je bojovnice a boj o život vyhrála.

  Vlivem přidušení však bohužel došlo k vážnému poškození mozku, které způsobilo, že malá Adrianka nemluví a potíže jí dělá i pohyb – pár krůčků zvládne ve speciálních ortézách. Tolik potřebný kontakt s ostatními dětmi jí komplikuje i umělý vstup do žaludku, tzv. PEG.

  Adriance by mohla velmi pomoci intenzivní terapie, a to jak s pohybem, tak s mluvením. Taková terapie je však finančně náročná a zdravotní pojišťovna ji nehradí.

  Jak jsme Adrianku podpořili

  Skrze Nadační fond pomoci, který provozuje sbírkový portál znesnáze21, rodiče Adrianky založili pro svou dceru sbírku pro financování terapie. A my jsme rádi přispěli finančním darem
 • Raná péče Diakonie

  raná péče diakonie

  Pokud má někdo obavy, že je s dítětem něco v nepořádku, narodilo se předčasně, máte podezření na opožděný psychomotorický vývoj nebo má dítě nějaké zdravotní postižení, s tím vším ochotně pomáhá Raná péče Diakonie.

  Tato organizace provází rodiny s jakkoliv hendikepovaným dítětem již od narození, nebo po zjištění nějaké komplikace až do věku 7 let dítěte.

  Terénní poradkyně dochází přímo za rodinami do domácího prostředí a pomáhá rodičům ve všech oblastech – jak pracovat s dětmi, podělí se o zkušenosti a informace o odbornících, zapůjčí vhodné publikace, pomůcky a hračky a v neposlední řadě se stanou i psychickou oporou pro celou rodinu.

  Jak jsme Diakonii podpořili

  Činnost Rané péče Diakonie plně podporujeme a rádi jsme přispěli na její provoz finančním darem
 • Eddík

  eddík

  Není nic horšího, než bezmocně sledovat, jak malé dítě bojuje o život. A přesně to se bohužel děje mladé mamince Tereze. V létě její dosud zcela zdravý malý synek Eddík začal zvracet a když ani druhý den potíže neustávaly, vydala se maminka s Eddíkem na pohotovost. Tam je uklidnili, že se jedná o běžnou virózu, ale pokud by zvracení neustávalo, mají jet rovnou na infekční oddělení. Tak se i stalo a malý Eddík byl hospitalizován s podezřením na zánět mozkových blan.

  Malý chlapec prošel kolotočem vyšetření a diagnóza nakonec zněla: krevní sraženina v hlavní krční tepně a masivní krvácení do mozku. Eddík musel být okamžitě operován. Několika hodinová operace dopadla technicky dobře, nicméně se objevily komplikace a Eddíkův mozek byl přeplněn krví. Od té doby chlapec bojuje o svůj život.

  Pomalu se jeho stav lepší, ale je to cesta na dlouhou trať.

  Jak jsme Eddíka podpořili

  Velmi soucítíme s maminkou i s Eddíkem a skrze sbírku společnosti Život dětem jsme finančně přispěli na tolik potřebné neurorehabilitace a pomůcky pro Eddíka.
 • Elpida o.p.s.

  Elpida o.p.s.

  Pro stručné a jasné představení společnosti Elpida postačí jejich úvodní slovo: Pomáháme seniorům zůstat samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí naší společnosti.

  Elpida je nám blízká pohledem na stáří a na aktivní život seniorů. Realizují dlouhodobé projekty jako např. Ponožky od babičky. Provozují dvě vzdělávací a kulturní centra, Linku seniorů, vydávají časopis Vital a mnoho dalšího.

  Stáří čeká každého z nás a my jsme rádi, že takové organizace jako Elpida existují, protože s jejich programem se nemusíme důchodového věku bát ani omylem.

  Jak jsme Elpidu podpořili

  Společnosti Elpida se podařilo získat nové prostory pro jejich hlavní centrum, nicméně práce je tam stále „jako na kostele“. A tak jsme i my rádi přispěli finančním darem na rozsáhlou rekonstrukci. Kdo ví, třeba se tam za pár let potkáme :-)
  Finanční podpora Elpida
 • Lukáš

  lukáš

  Do svých 29 let byl Lukáš veselý zdravý muž, jehož potkalo neštěstí, když jako spolujezdec dostal při cestě autem epileptický záchvat, a k tomu se přidala zástava srdce. Ta byla sice krátká, trvala méně než 5 minut, ale i tak zanechala na Lukášově zdraví veliké šrámy.

  Nejdříve se dle vyšetření zdálo, že je vše v pořádku. Ale poté, co byl Lukáš uveden do umělého spánku, se po týdnu probudil do vigilního kóma.

  Od této chvíle uběhlo již 8 let a maminka Lukáše se o svého syna po celou dobu s láskou stará. Zajišťuje mu veškerou péči, dojíždí s ním na tolik potřebné rehabilitace, masáže a cvičení. Díky tomu se Lukášův stav pomalu zlepšuje

  Jak jsme Lukáše podpořili

  Pro lepší mobilitu Lukáše založila jeho maminka na portálu znesnaze21 sbírku na pomoc při koupi svislé zvedací plošiny, která velice pomůže při každodenní cestě k Lukášově samostatnosti – a my jsme rádi finančně přispěli.

Podívejte se, kam směřuje naše pomoc a třeba inspirujeme i vás. Se všemi obdarovanými zůstáváme v kontaktu a naše příspěvky nebývají vždy jednorázové. Pokud nás osloví s opakovanou žádností a pokud můžeme, všechny zase rádi podpoříme.

Podruhé jsme například obdarovali organizaci Prosaz vinylovou podlahovou krytinou. Ta ji využije při další rekonstrukci rekreačního zařízení pro klienty i širokou veřejnost. Jsme také stále v kontaktu s maminkou malého Danečka. Letos jsme mu přispěli na rehabilitační pobyt, který mu pokaždé moc pomůže. Přečtěte si níže jeho příběh i příběhy dalších lidí z našeho okolí.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti