Upravit stránku

Přirozený přívod vzduchu do CHÚC typu A

Součástí přirozeného odvětrání chráněné únikové cesty (dále jen CHÚC) typu A je i přirozený přívod čerstvého vzduchu v nejnižším místě podlaží o ploše alespoň 2m2. Pro tento přívod bývají nejčastěji použity vchodové či únikové dveře.

V rámci našich dodávek přirozeného odvětrání CHÚC jsme schopni zajistit dodávku a montáž otevření přívodního otvoru, ať se již jedná o okno či dveře. Samozřejmostí je návaznost obou zařízení, tak aby fungovala jako jedno požárně bezpečnostní zařízení pro odvětrání CHÚC typu A

Pokládka koberce v Jirnech

V Logistickém areálu P3 – Jirny jsme dokončili pokládku zátěžových koberců ve čtvercích 50 x 50 cm, použitý koberec Forbo Tessera Outline je z komfortní a zároveň zátěžové řady smyčkových koberců výrobce. Použité vlákno polyamide 6 probarvené a i další parametry, jako jsou stálobarevnost nebo rozměrová stabilita, přispějí k dlouhodobému použití v namáhaných prostorech kanceláří a současně uchovají estetické vlastnosti koberce.

Zdařilá rekonstrukce sedlového světlíku na obloukový

Právě jsme úspěšně dokončili rekonstrukci sedlového světlíku, ze které ho je teď nový obloukový. Stávající stav sedlového světlíku s výplní z drátoskla již nebyl vyhovující. Obloukový světlík je s přerušeným tepelným mostem v pevném provedení, bez větracích křídel. Rekonstrukce sedlových světlíků provádíme včetně odvozu a ekologické likvidace suti.

V případě, že se rozhodnete pro výměnu dosluhujícího světlíku za nový, tak neváhejte kontaktovat naše obchodní zástupce.

Gradus s.r.o. podporuje sportovce

Srdečně všechny zdravíme do roku 2020! A abychom se v mrazivých lednových dnech trochu zahřáli, zavzpomínáme na horký červenec 2019, kdy se jeden z našich odvážných zaměstnanců zúčastnil a úspěšně dokončil prestižní triatlonový závod IRONMAN ve švýcarském Curychu!! Nahlas tleskáme (a tiše závidíme) a jsme rádi, že jsme mohli našeho mladého sportovce podpořit, jen tak dál!

Realizace pokládky koberce Tessera Basis v Nehvizdech

Dokončili jsme pokládku administrativního objektu  DC4 v Nehvizdech, použity byly koberce Tessera Basis , které nabízejí dobrý poměr ceny a užitných vlastností, jedná se o smyčkový koberec s vláknem Aquafil Polyamide, koberce jsou vhodné pro dlouhou výdrž a pěkný vzhled i při zatížení nábytkem s kolečky. Koberec typu Tessera Basis je tedy ideální podlahovou krytinou do každé kanceláře, krásná podlaha Vám vydrží dlouhá léta! Navíc nabízíme opravdu rozmanitou paletu variant s klasickými moderními odstíny, vybere si tedy opravdu každý.

Revitalizace střešních světlíků

V rámci naší činnosti působíme také na úrovni revitalizací a rekonstrukcí střešních plášťů. Součástí revitalizací je často i výměna střešních světlíků nebo RWA klapek. Pro našeho zákazníka jsme schopni zajistit kompletní výměnu světlíků či RWA klapek.

 

Gradus s.r.o. podporuje kulturu

I u nás ve firmě máme rádi kulturní dění. A pokud se naskytne příležitost podpořit kvalitní akci, bez váhání se jí chopíme! Severočeská filharmonie Teplice již léta pořádá koncerty také v domovech pro seniory, což obyvatelé domovů velmi vítají. Mnozí z nich již ze zdravotních důvodů nejsou schopni na běžný koncert dojít, hudebníci tedy přijedou přímo k nim a senioři si mohou vychutnat krásnou hudbu z pohodlí domova. Dne 12.11.2019 navštívilo Smyčcové kvarteto Severočeské filharmonie Teplice Domov pro seniory Kobylisy a mělo nesmírný úspěch. Jsme rádi, že jsme tuto akci mohli finančně podpořit.

RWA klapky v obloukových pásových světlících

Jednou z možností, jak řešit odvod tepla a kouře z budovy, je instalace RWA klapek přímo do obloukových pásových světlíků. Pásové světlíky slouží pro osvětlení průmyslových i občanských staveb. Odvod tepla a kouře v těchto světlících se využije např. v obchodních domech, kde světlíky tvoří osvětlení pasáží a atrií.