Upravit stránku

Střešní žaluziové klapky

Střešní žaluziové klapky, jsou alternativním řešením odvodu tepla a kouře z posuzovaného objektu. Výhodou takového řešení je variability zasklení od neprůhledného hliníkového zasklení, přes polykarbonátové zasklení po zasklení izolačním dvojsklem.

Únava, stres? Odpovědí může být nedostatek denního světla

Odhadnete, kolik času trávíte každý den uvnitř budov? Schválně se na moment zamyslete a počítejte. Kdybychom vám otázku položili například v červenci či srpnu, nebylo by výsledné číslo možná tolik alarmující. V průběhu podzimu a zimy ale trávíme v uzavřených prostorách až 90 % svého času. Přirozené denní světlo je přitom pro náš organismus tak důležité. Pojďme se podívat na to, jak ho snadno přivést i do tmavých místností a vyhnout se nadměrnému využívání světla umělého.

Přirozený přívod vzduchu do CHÚC typu A

Součástí přirozeného odvětrání chráněné únikové cesty (dále jen CHÚC) typu A je i přirozený přívod čerstvého vzduchu v nejnižším místě podlaží o ploše alespoň 2m2. Pro tento přívod bývají nejčastěji použity vchodové či únikové dveře.

V rámci našich dodávek přirozeného odvětrání CHÚC jsme schopni zajistit dodávku a montáž otevření přívodního otvoru, ať se již jedná o okno či dveře. Samozřejmostí je návaznost obou zařízení, tak aby fungovala jako jedno požárně bezpečnostní zařízení pro odvětrání CHÚC typu A

Zdařilá rekonstrukce sedlového světlíku na obloukový

Právě jsme úspěšně dokončili rekonstrukci sedlového světlíku, ze které ho je teď nový obloukový. Stávající stav sedlového světlíku s výplní z drátoskla již nebyl vyhovující. Obloukový světlík je s přerušeným tepelným mostem v pevném provedení, bez větracích křídel. Rekonstrukce sedlových světlíků provádíme včetně odvozu a ekologické likvidace suti.

V případě, že se rozhodnete pro výměnu dosluhujícího světlíku za nový, tak neváhejte kontaktovat naše obchodní zástupce.

Revitalizace střešních světlíků

V rámci naší činnosti působíme také na úrovni revitalizací a rekonstrukcí střešních plášťů. Součástí revitalizací je často i výměna střešních světlíků nebo RWA klapek. Pro našeho zákazníka jsme schopni zajistit kompletní výměnu světlíků či RWA klapek.

 

RWA klapky v obloukových pásových světlících

Jednou z možností, jak řešit odvod tepla a kouře z budovy, je instalace RWA klapek přímo do obloukových pásových světlíků. Pásové světlíky slouží pro osvětlení průmyslových i občanských staveb. Odvod tepla a kouře v těchto světlících se využije např. v obchodních domech, kde světlíky tvoří osvětlení pasáží a atrií.

Střešní světlíky s povrchovou úpravou HEAT STOP

V současné době provádíme montáž bodových kopulových světlíků na novostavbě objektu v severovýchodních Čechách. Zajímavostí u těchto světlíků je, že mají speciální horní vrstvu, nazývanou Heat Stop. Při použití tohoto materiálu získávají světlíky výbornou termoodrazivou vlastnost, která zabraňuje přehřívání interiéru při vysokých letních teplotách. Pomáhá tak větší teplotní „pohodě“ v objektu. Nicméně i nadále pouští do objektu dostatek světla, aby plnil i funkci prosvětlení. Na první pohled se provedení Heat Stop pozná tak, že kopule je lehce nafialovělá.

 

Realizace zařízení odvodu tepla a kouře

V Září tohoto roku jsme dokončili realizace zařízení odvodu tepla a kouře na skladovací hale o ploše necelých 10.000 m2. Při realizaci byly pro odvod tepla a kouře použity bodové kopulové světlíky FUMILUX 4000 s certifikací řady norem ČSN EN 12101 třídy B300. Tento typ požárního větrání funguje na přirozeném vztlaku vzduchu. Otvory ve fasádě při zemi se tedy přivádí čerstvý vzduch a otvory ve střeše je odváděn kouř a teplo z budovy ven.

Obloukové světlíky včetně RWA klapek

Na stavbě v Tuchoměřicích u Prahy jsme zrealizovali další etapu výrobní a skladové haly, nad kterou jsou umístěné střešní obloukové světlíky včetně RWA klapek pro odvod tepla a kouře. Systém odvětrání v klapkách je napojen pomocí trubicových měděných rozvodů na poplachové stanice. Ty jsou ovládány buď manuálně nebo automaticky signálem od elektrické požární signalizace.