Upravit stránku

Podlahové krytiny ve společných prostorech panelových domů jsou často velmi namáhané. Pokud už podlahy ve vašem domě nezáří novotou a jsou ve špatném stavu, přemýšlejte o jejich rekonstrukci. V rámci rekonstrukcí používáme nejčastěji oblíbené krytiny z odolného PVC, které si s vyšší námahou hravě poradí. Seznamte se s FORBO Sarlon 15dB 2,6 mmFORBO Surestep R10 2,0 mm.

  • Do panelových domů jsou vhodné kupříkladu podlahy FORBO Sarlon Canyon s podložkou z akustické pěny, která zajišťuje útlum 15dB. Na chodbách už Vás nebude rušit hlasitá chůze.
  • Podlahy FORBO Surestep R10 jsou opatřeny speciální protiskluznou vrstvou, proto se skvěle hodí do domů s vyšším pohybem dětí i seniorů.

Oba typy podlah vynikají svou odolností a stálostí barev. Široká škála dekorů pokryje i náročné estetické požadavky. Podlahy testujeme ve vysoce zatěžovaných prostorech, kde obstojí na jedničku.

postup rekonstrukce podlahy

Jednotlivé pracovní procesy a časové rozvrhy s vámi vždy zkonzultujeme a informujeme nájemníky o plánovaných pracích. Snažíme se o minimální narušení chodu domu. Po podlaze můžete chodit ihned po položení, ale plnému zatížení ji nevystavujte ještě následujících 24 hodin.

POSTUP:

  • Demontáž původní podlahové krytiny včetně schodišťových stupňů,
  • začištění a přebroušení,
  • lokální vysprávky porušeného podkladu,
  • hrubý úklid a stěrkování podkladu (stěrkování probíhá v dílčích úsecích – většinou po čtyřech patrech a v dopoledních hodinách, aby byl co nejvíce eliminován pohyb osob v prostoru),
  • po vytvrdnutí stěrkové hmoty probíhá přebroušení a příprava povrchu na pokládku nového PVC,
  • současně se montují nové schodové hrany a nové nášlapy z PVC.

Po přilepení PVC krytiny následují dokončovací práce, jako například svařování spojů, soklování, tmelení spár zábradlí a výtahových dveří. Před předáním provedeme hrubý úklid a odvezeme odpad.

Jak je to s cenou výměny podlah?

Výměna podlahy je cenově dostupná, a to i s ohledem na kvalitu materiálu a provedené práce. Průměrné ceny výměny PVC u panelových domů o 7 patrech se pohybují v rozmezí 
150 000 Kč až 250 000 Kč bez DPH.
Přesnou cenu je ovšem možné stanovit až po konkrétním bezplatném zaměření, zhodnocení stávajícího podkladu, konzultaci detailů a výběru konkrétního typu povlakové podlahové krytiny.