Upravit stránku

Hluk může mít na lidské tělo i psychiku nepříznivé účinky, jako jsou únava, nesoustředěnost, pokles pracovního výkonu a nálady, poruchy spánku či bolesti hlavy. Akustické podlahy tyto problémy spolehlivě vyřeší. Mají zásadní význam při návrhu nové budovy, nebo rekonstrukci stávající, protože dokáží perfektně odhlučnit místnosti. Pokládka akustických podlah probíhá celoplošným lepením i volnou pokládkou.

Akustické podlahy se starají o maximální odhlučnění prostor. V nabídce ale máme například také vinylové podlahy se skvělými protiskluzovými vlastnostmi.

Akustický vinyl

Různé provedení i využití podlah

Kromě použití v domácnosti se akustické podlahy výborně hodí především do komerčních budov, škol, nemocnic či sociálních domů. Jednoduše jsou ideálním řešením všude tam, kde požadujete maximální odhlučnění. Akustickou podlahu Forbo Sarlon můžete vybírat v mnoha barvách i provedeních. Nabízíme také podlahu Sarlon Complete Step, která je speciálně vyvinutá pro instalaci na schody a díky rubové pěně dosahuje ještě dokonalejšího kročejového útlumu 17 dB.

Pro svoji realizaci můžete také využít variantu s volnou pokládkou, kterou je akustická krytina Sarlon modul'up.

JAK SE TESTUJE AKUSTIKA PODLAH?

U akustiky se jedná zejména o kročejovou neprůzvučnost. Ta se testuje údery kladivovým strojem do podlahy v místnosti, které jsou přenášeny přes podlahovou konstrukci do místností o patro níže, kde se hluk změří. Následně se v testovací místnosti položí na betonový podklad akustická vinylová podlaha a na krytinu dopadají stejné údery, které jsou opět zaznamenány v nižším patře. Hlučnost je mnohonásobně redukována.

Přinášíme vám léty ověřené akustické podlahy od specialisty s více než 32letými zkušenostmi, Forbo Flooring. V naší nabídce akustických krytin naleznete zátěžové vinyly redukující kročejový hluk až o 19dB.

KATEGORIE: